Firewall to go
Inexpensive, compact, ready for immediate use:
The Edge4Go firewall server!
Inexpensive, compact, ready for immediate use:
The Edge4Go firewall server!
|
Highlights at a glance:
|
|
| Storage capacity | |
| Possible number of HDDs | 78 x 3.5" |
| Backplane | SATA / SAS-3 (12 Gb/s) dual-expander backplane |
| Max. capacity SAS | 1.872 PB |
| Chassis | |
| Unit | 4U |
| Dimensions | 176 mm (H), 434 mm (W), 810.5 mm (D) |
| Weight | 45 kg |
| Power supply | |
| Power supply unit | 4HE Dual-Expander JBOD J2478 |
| energy efficiency | 94% |
| Rack Assembly | |
| Assembly rails | contained in the scope of supply |
A customer account offers many advantages:
Take the opportunity and open a customer account at Thomas-Krenn today.