|
Highlights at a glance:
|
|
| Mainboards | |
| Manufacturer | Thomas-Krenn.AG |
| Mainboards | LES Network 6L V4.0 |
| Chipset | Intel System on Chip |
| Socket | CPU_Socket_ID 2771_SoC Processor |
| Processor | Intel Core i5-1235U |
| Main Memory | bis zu 64 GiB DDR4 3200 SODIMM/ECC Unbuffered (2 DIMMs) |
| LAN chipset | Intel I225-V |
| Onboard graphic | 1x DP, 1x HDMI Intel Iris Xe Graphics eligible |
| Onboard graphics maximum resolution | 4096*2160@60Hz |
| Onboard Input/Output | 1x COM port (front) |
| USB-ports | 6x USB (3x 3.1, 3x 2.0) |
| Onboard ports | |
| SATA-3 (6 Gb/s) | 1x SATA-3 (6 Gbit/s) |
| M.2 | 1 x M.2 PCIe 3.0 x4 |
| M.2 form factor | 2280 |
| Storage capacity | |
| Possible number of HDDs | 1x 2.5" |
| Backplane | without Backplane |
| Max. capacity SATA | 7.68 TB |
| Maximum capacity SSD | 7.68 TB |
| Maximum capacity M.2 | 1.92 TB |
| Chassis | |
| Unit | 0U |
| Dimensions | 66 mm (H), 126.5 mm (W), 186 mm (D) |
| drives (in scope of delivery) | not contained, optional available |
| Drives (optional) | External USB-drives |
| Power supply | |
| Power supply unit | LES network 6L v4 |
| energy efficiency | 90% |
| Rack Assembly | |
| Assembly rails | no mounting rails available |
| environment-requirements | |
| Recommended environment-temperature (appropriate BSI) | 0 - 40 °C |
| Recommended air humidity (appropriate BSI) | 0 - 95% (non-condensing) |
A customer account offers many advantages:
Take the opportunity and open a customer account at Thomas-Krenn today.